Podatki

foto

Rozliczenie podatku VAT w jednostce budżetowej

Rozliczenie podatku VAT w jednostce budżetowej. Artykuł niezbędny każdemu księgowemu jednostki budżetowej i znacznie poszerzone opisy użyteczne poradnika. zawiera propozycje księgowań operacji zgrupowanych z centralizacją rozliczeń podatku Vat w placówkach samorządu terytorialnego. Autor artykułu, doświadczony specjalista z zakresu rachunkowości.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-06-10
Komentarze: 0

Zobacz więcej ...

foto

Upewnij się na czym polega zwrot podatku wpis o podatkach

Upewnij się na czym polega zwrot podatku - wpis o podatkach jest przekazanie teoretycznej i praktycznej znajomości w obszarze procedury odzyskiwania podatku Vat naliczonego w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej. W trakcie wpisu o podatkach szczególny napór zostanie umieszczony na przygotowanie uczestników.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-06-01
Komentarze: 0

Zobacz więcej ...

foto

Tarcza antykryzysowa i czy zaliczka na podatek

Tarcza antykryzysowa i czy zaliczka na podatek dochodowy jest obowiazkowa na niekorzyść podatników sejm odrzucił wskazaną przez senat poprawkę ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach połączonych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych również wywołanych nimi sytuacji kryzysowych dodatkowo niektórych innych ustaw. Pozwoliłaby.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-05-25
Komentarze: 0

Zobacz więcej ...

foto

Przeczytaj ile kosztuje prowadzenie aktywności gospodarczej

Przeczytaj ile kosztuje prowadzenie aktywności gospodarczej wejście w życie przepisów powiązanych z tarczą antykryzysową czekali wszyscy przedsiębiorcy. Pakiet proponowany przez Ministerstwo Finansów i Rozwoju ma wesprzeć polski interes w związku z kryzysem, który wywołuje w Polsce koronawirus (COVID-19). W ustawie próżno lecz szukać zapowiadanych poprzez minister Jadwigę Emilewicz konkretnych zapisów dotyczących skrócenia terminu zwrotu VAT. Mimo to w transmisji prowadzonej.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-05-25
Komentarze: 0

Zobacz więcej ...

foto

Tarcza antykryzysowa i jaka zaliczka

Tarcza antykryzysowa i jaka zaliczka na podatek dochodowy na niekorzyść podatników sejm odrzucił wskazaną poprzez senat poprawkę ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach powiązanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych także wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Pozwoliłaby ona w przypadku obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego innymi słowy stanu epidemii na zawieszenie poboru zaliczek.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-05-21
Komentarze: 0

Zobacz więcej ...

foto

Rozliczanie podatku od towarów i usług w transporcie

Rozliczanie podatku od towarów i usług w transporcie. Specyfika branży transportowej powoduje, że osoby zaczynające pracę na wymienionych stanowiskach niezwykle często nie wiedzą, co się do nich właściwie mówi. Z pomocą przychodzi poniższy mini-słownik najczęstszych zwrotów i wyrażeń, które występują.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-04-16
Komentarze: 1

Zobacz więcej ...

foto

Opinia biegłego spółek Optymalizację wyników

Opinia biegłego spółek. Optymalizację wyników syntetycznych. Przygotowanie budżetu przedsiębiorstwa. Celem Artykułu jest prezentacja procesu tworzenia budżetu. Podczas jednodniowego spotkania zaprezentujemy normy przygotowania budżetu zgodne z najlepszymi praktykami controllingu obowiązującymi w tym zakresie. Zarządy przedsiębiorstw, controllerzy, dyrektorzy pionów, kierownicy centrów odpowiedzialności, kierownicy.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-04-08
Komentarze: 2

Zobacz więcej ...

foto

Wzory księgowań w jednostce budżetowej

Wzory księgowań w jednostce budżetowej. Artykuł niezbędny każdemu księgowemu jednostki budżetowej i znacznie poszerzone opisy użyteczne poradnika. obejmuje propozycje księgowań operacji zgrupowanych z centralizacją rozliczeń podatku VAT w oddziałach samorządu terytorialnego. Autor artykułu, zaprawiony specjalista z zakresu rachunkowości budżetowej, podaje wzory księgowań operacji gospodarczych charakterystycznych.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-03-06
Komentarze: 0

Zobacz więcej ...

foto

Prowadzenie ksiąg rachunkowych świadczenia wychowawcze świadczenia

Prowadzenie ksiąg rachunkowych świadczenia wychowawcze świadczenia rodzinne kasa alimentacyjny karta dużej rodziny w ośrodkach pomocy społecznej w 2020 – ewidencja księgowa, plan finansowy, dotacje BP i UE, realizacja programów resortowych oraz sprawozdawczość budżetowa. Artykuł kierowane jest do służb finansowo-księgowych ośrodków.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-02-22
Komentarze: 0

Zobacz więcej ...

foto

Schematy podatkowe MDR 2020 jak zbudować taką procedurę

Schematy podatkowe MDR 2020 jak zbudować taką procedurę i co powinna ona zawierać? dla do skarbników, głównych księgowych również innych pracowników służb finansowo-księgowych JST. Od 1.01.2019 r. wprowadzono nowe regulacje nakładające obowiązek raportowania schematów podatkowych. Ponieważ przepisy nie przewidują zwolnień ani wyłączeń na rzecz żadnej grupy podatników.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-02-22
Komentarze: 0

Zobacz więcej ...

Copyright © 2019 jak rozwiązać spółkę cywilną dwuosobową 2017